Отправить в DeliciousОтправить в FacebookОтправить в Google BookmarksОтправить в TwitterОтправить в LinkedInОтправить в MoymirОтправить в OdnoklassnikiОтправить в Vkcom

Гінекологічний кабінет

Робота гінекологічного кабінету організована відповідно до положення про жіночу консультацію, надаються всі види акушерсько - гінекологічної амбулаторної допомоги. Процедурно-маніпуляційний кабінет оснащений сучасною медичною апаратурою, що дозволяє надавати жінкам кваліфіковану допомогу.

В амбулаторних умовах лікарями гінекологічного кабінету проводяться:

 • гінекологічні онкопрофогляди з оцінкою стану молочних та щитовидної заліз;
 • всебічна діагностика, профілактика й лікування наступних проблем:
  • захворювання шийки матки (ерозії, дісплазії, папіломатоз);
  • запальні захворювання зовнішніх і внутрішніх статевих органів;
  • інфекції передані статевим шляхом і диференціальна діагностика вірусної патології;
  • захворювання урогінетального тракту, асоційовані з папіломавірусною інфекцією;
  • гормональні порушення (порушення менструально-оваріального циклу);
  • доброякісні пухлини та гіперпластичні процеси статевих органів;
  • планування вагітності;
  • сімейна безплідність;
  • клімактеричні порушення.

Сучасне оснащення кабінету та матеріальна база багатопрофільної установи -житомирського військового шпиталю– дозволяють у короткий термін уточнити діагноз і провести якісне лікування з використанням інноваційних методик та з залучанням індивідуального підходу до кожної пацієнтки.
При обстеженні та лікуванні пацієнток використовуються можливості:

 • лабораторного комплексу житомирського військового шпиталю;
 • ультразвукове обстеження урогінетального тракту;
 • вакцинація проти папіломавірусної інфекції гінеталій;
 • лікування із застосуванням фізіотерапевтичних процедур.

Безпосередньо в кабінеті здійснюється:

 • кольпоцервікоскопія, вульвоскопія  – відеокольпоскопія з комп'ютерною реєстрацією;
 • проведення прицільної біопсії змінених тканин шейки матки та піхви;
 • поліпектомія;
 • пайпель-біопсія матеріалу з порожнини матки;
 • уведення та видалення внутрішнєматкових контрацептивів і внутрішнєматкової системи «Мірена»;
 • кріодеструкція слизових оболонок шейки матки;
 • радіохвильова коагуляція тканин шейки матки та зовнішніх статевих органів.

Загальновідомо, що профілактика захворювання краще ніж його лікування, а рання діагностика дає сто відсоткову упевненість в одужанні. Ми потурбуємося про Вас, любі жінки, надавши широкий спектр медичних послуг, але й Ви потурбуйтесь про своє здоров’я, завітавши до нас. Регулярний медичний огляд має стати нормою життя. Тож не вагайтесь, наші досвідчені лікарі-гінекологи та турботливий медичний персонал працюють для Вас.

Завідувач гінекологічним кабінетом-лікар-акушер-гінеколог Куземко Олександра Володимирівна

 

ГІСТЕРОРЕЗЕКТОСКОПІЯ

Гістероскопія - це процедура, яка дозволяє лікарю оглянути порожнину матки. Гістероскопія проводиться за допомогою гістероскопа (тонка трубка, яка вставляється в шийку матки з метою дослідження порожнини матки). Гістероскопія може бути діагностичною або лікувальною.
Що таке діагностична гістероскопія?

Діагностична гістероскопія використовується для діагностики проблем матки. А також для підтвердження результатів інших досліджень, наприклад, гістеросальпінгографія (ГСГ).

Що таке оперативна гістероскопія?

Оперативна гістероскопія використовується для лікування патологій, які було виявлено під час діагностичної гістероскопії .

Ваш лікар може виконувати гістероскопію для корекції наступних станів матки:

- Поліпи і міоми. Гістероскопія використовується щоб видалити ці неракові новоутворення виявлені в матці.

- Спайки, також відомі як синдром Ашермана. Це рубцева тканина, яка може утворитися в матці і призвести до змін в менструальному циклі, а також до безпліддя. За допомогою гістероскопії лікар може знайти і видалити спайки.

- Перегородки. Гістероскопія дає змогу визначити, чи є у вас у матці перегородки, вади розвитку матки (вроджені).

- Аномальна кровотеча. За допомогою гістероскопії лікар може визначити причину важкої або тривалої менструації, а також кровотечі між менструаціями або після менопаузи. Абляція ендометрію є однією з процедур, коли гістероскоп, використовується для руйнування оболонки матки для лікування певних причин тяжкої кровотечі.

Переваги гістероскопії

У порівнянні з іншими, більш інвазивними процедурами, гістероскопія має такі переваги:

- Нетривалий період перебування в лікарні

- Швидке одужання

- Менш травматичний спосіб

- Можливість уникнення гістеректомії

- Можливість уникнення «відкритої» абдомінальної хірургії

Безпечність гістероскопії

Гістероскопія є відносно безпечною процедурою. Однак, як і при будь-якому типі операції, можливі ускладнення. При гістероскопії ускладнення виникають менш ніж в 1 % випадків і можуть включати:

- Ризики, пов'язані з анестезією

- Інфекцію

- Сильну кровотечу

- Травми шийки матки, матки, кишечника і сечового міхура

- Внутрішньоматкові рубці.

Коли повинна виконуватись процедура?

Ваш лікар може порекомендувати планування гістероскопії протягом першого тижня після менструації.

Як проводиться гістероскопія?

Гістероскопія проводитися під загальною (внутрішньовенною) анестезією. Впродовж 6 годин до втручання (якщо воно буде відбуватись під загальною анестезією) Вас попросять не їсти й не пити. Перед процедурою необхідно буде здати ряд аналізів.

При проведенні гістероскопії розрізи не робляться. Гістероскоп вводиться через природні статеві шляхи: піхву, шийку матки, безпосередньо в матку. Для розширення порожнини матки (воно потрібне для того, щоб краще оглянути порожнину матки) через гістероскоп під тиском вводиться рідина або газ. Відеокамера й світловий датчик гістероскопа виводять на екран монітора збільшене в кілька разів зображення порожнини матки, шийкового каналу, отворів фаллопієвих труб.

В діагностичних гістероскопах, як правило, існує канал для введення додаткових інструментів: біопсійних щипців, ножиць, якими можна виконувати невеликі внутрішньоматкові втручання.

В середньому діагностична гістероскопія триває 10-30 хвилин, хірургічна - в залежності від виду операції, від 20 хвилин до 1,5 - 2 годин. Тривалість перебування в лікарні після гістероскопії залежить від об'єму втручання, але звичайно не перевищує 2-3 годин.

Перелік обстежень, необхідних при підготовці до планової гістероскопії:

- Група крові. Резус-фактор

- Загальний аналіз крові розгорнутий

- Сифіліс (RW)

- Гепатит В HBsAg

- Бактеріоскопія піхвових виділень

- Цитологічне дослідження мазка

- Коагулограма

- Загальний аналіз сечі

- Цукор крові (глюкоза)

ЛАПАРОСКОПІЯ КІСТИ ЯЄЧНИКА

Лапароскопія в гінекології на сьогоднішній день є оптимальною альтернативою порожнинних операціях і з успіхом застосуються при видаленні міом матки, розсіченні спайок і при інших показаннях. Але найчастішим показанням для лапароскопії є кіста яєчника.

Кіста яєчника: що це таке?

Кіста яєчника являє собою порожнину, заповнену рідиною. Кіста яєчника знаходиться не на самому органі, а росте прямо з його тканин, тобто, зсередини. Розміри кіст варіюють від одного-двох сантиметрів до 10-15 і більше. Кіста яєчника може бути однокамерні, двокамерні, а нерідко зустрічаються відразу безліч кіст (полікістоз яєчників). Виділяють функціональні та органічні кісти яєчників.

Функціональна кіста яєчника існує недовго, не більше двох місяців і самостійно, без проведення лікування розсмоктується. Такі кісти рідко досягають гігантських розмірів і, як правило, не становлять загрози здоров'ю. Причиною їх виникнення є порушення гормонального фону, через один-два менструальних циклів функціональні кісти зменшуються і зникають. Для контролю необхідно проводити УЗД яєчників у динаміці. У разі частого виникнення функціональних кіст яєчників слід проконсультуватися у гінеколога-ендокринолога.

Органічні кісти яєчників - це кісти, які протягом двох місяців не зменшуються в розмірах і не розсмоктуються. Такі кісти вимагає термінового оперативного лікування - вилущування щільної капсули кісти.

Класифікація органічних кіст яєчників

Виділяють кілька видів органічних кіст яєчників:

 • Ендометріоїдниє кісти

Внутрішня оболонка капсули кісти представлена тканиною, схожою по будові з ендометрієм. Така кіста заповнена шоколадним вмістом (кров'ю).

 • дермоїдна кісти

дермоїдна кіста розвивається з ембріональних зачатків і заповнена салом, волоссям і навіть зубами.

 • Муцинозних кісти

Оболонка муцинозних кісти зсередини вистелена слизовою тканиною, яка синтезує муцин (слиз). Вміст такої кісти представлений густий і тягучому слизом.

 • Серозні кісти

Внутрішня оболонка кісти покрита епітелієм і містить прозору рідину.

 • Злоякісні новоутворення яєчників (рак).

Лапароскопія кісти яєчника

Як було зазначено вище, всі органічні кісти вимагають оперативного лікування. Оптимальним методом лікування є лапароскопія. Суть лапароскопічного методу полягає в проколі черевної порожнини в трьох місцях, через які вводяться ендоскопічні інструменти та відеокамера, що дозволяє візуалізувати органи черевної порожнини. Під час проведення операції хірург з максимальною акуратністю і увагою вилущують капсулу кісти яєчника. Здорові тканини яєчника під час лапароскопічного видалення кісти практично не пошкоджуються. Після вилущування кісти за допомогою спеціальних електроінструментів проводиться зупинка судинного кровотечі. Для того щоб не порушити здорові тканини яєчника електрострумом, сам яєчник постійно обмивається водою.

Під час лапароскопії полікістозу яєчників на них робляться невеликі насічки, що сприяє відновленню тимчасової овуляції вже через пару місяців після операції.

Цілі лапароскопії кісти яєчника

Необхідність видалення кіст яєчника полягає в наступному:

 • в деяких випадках кісти досягають величезних розмірів і можливий розрив яєчника або кісти, що призведе до внутрішньочеревної кровотечі;
 • при різких рухах можливий перекрут ніжки кісти яєчника, що призведе не тільки до розрізу черевної порожнини, але і видаленню всього яєчника;
 • при зростанні кісти яєчника все більше здорових тканин втягується в патологічний процес;
 • великий ризик виникнення злоякісної пухлини кісти яєчника;
 • великі розміри кісти при її несвоєчасному лікуванні створюють технічні труднощі під час операції.
 • видалення кісти яєчника щадним лапароскопічним методом у 90% випадків відновлює дітородну функцію у пацієнтки.
ЛІКУВАННЯ МІОМИ МАТКИ

Міома матки (фіброма, лейоміома, фіброміома) - доброякісне м'язове новоутворення в стінці матки (доброякісна пухлина, вузол).

Залежно від співвідношення м'язової та сполучної тканини вузли підрозділяють на міоми, фіброми і фіброміоми.

В залежності від локалізації і зростання вузлів виділяють субмукозні (підслизові), що ростуть в порожнину матки і деформують її, і субсерозні (підбрюшинні) вузли, що ростуть у бік черевної порожнини. Якщо по мірі зростання вузол розшаровує листки широкої маткової зв'язки, його називають інтралігаментарним (міжзв'язочним) міоматозним вузлом, а вузли із середнього шару міометрія - міжм'язові. Останнім часом все частіше вузли характеризуються різним розташуванням і розміром.

Міома - захворювання, що найчастіше зустрічається у віці від 30 до 45 років, за різними джерелами від 30% до 50% і в останні роки частота виявлення міоми матки збільшується, проте навряд чи це пов'язано із зростанням захворюваності, швидше, це наслідок поліпшення діагностичної техніки і широкого розповсюдження таких методів, як УЗД, МРТ, КТ. Сучасні досягнення діагностичної техніки дозволяють виявляти вузли діаметром кілька міліметрів. Так само останнім часом це захворювання зустрічається і в молодому віці у жінок що не народжували.

 • Симптоми міоми матки
 • Клініка залежить від місця розташування, стадії розвитку даного захворювання, супутнього фону.
  • Тривалі, сильні, болючі менструації
  • Відчуття повноти і тиску внизу живота
  • Болі в попереку
  • Болі під час сексу
  • Часті позиви до сечовипускання
  • Зниження настрою і слабкість
  • Анемія
 •      Діагностика міоми матки
 • Діагноз міома матки ставиться після збору скарг, анамнезу, огляду і результатів обстеження. Більш точно визначити розміри, кількість і локалізацію вузлів дозволяє УЗД малого тазу і перевага віддається вагінальному датчику. При виникненні труднощів в діагностиці та дифдіагностиці точно оцінити розмір і локалізацію будь-якого вузла дозволяють магніторезонансна та комп'ютерна томографії.
 •       Лікування міоми матки
 • На сьогоднішній день в розвиненій державі діагноз міома матки не має на увазі обов'язкову операцію з втратою органу. В даний час органозберігаюче лікування міоми матки стає одним з пріоритетних напрямів. В цілому це цілком закономірний процес, зумовлений як розвитком сучасних лікувальних технологій, так і зростаючою потребою жінок у вирішенні репродуктивних проблем. На сучасному етапі розвитку медицини в 95% випадків міоми матки можна вилікувати без втрати органу. І якщо є хоч один шанс зберегти орган, треба його використовувати. Останнім часом змінюється портрет сучасної жінки плануючої завагітніти після 30 років і відповідно що намагаються зберегти свою репродуктивну функцію. 
  • Види лікування
 • Медикаментозна терапія (гормональна терапія, система «Мірена»)
 • Мініінвазивні методи (емболізація маткових артерій, лапароскопічна міомектомія)
 • Хірургічні методи - видалення міоматозних вузлів, видалення матки.

Інші матеріали у цій категорії:

« Отоларингологічне відділення